Asma Kat İmalatı

Asma Kat Nedir ?

 Asma katlar genelde zeminle yüksek birinci kat arasında olan kattır. Asma kat tavan kirişlerine veya beton kolonlara montajlanarak yapılan kat sistemi olarak ta adlandırılabilir. Eğer asma katı taşıyacak bir kolon ya da direk yok ise çelik direkler ile taşınabilecek duruma getirilerek montajı bitirilmektedir. 
 Asma katın ölçümleri mimari ve mühendislik verilerine göre farklı boyutlarda olmak üzere çelik malzemelerden yapılabilir. 

 Asma katın ticari amaçlı kullanılmadığı yapıların dışında zemin katla bağlantı sağlayan bağımsız bir bölüm olarak teknik literatürde tanımlanıyor. Konut yapılacak alanlarda o bölgeye ilişkin asma katın uygunluğunun belirlenmesi aynı bölge üzerinde bulunan mevcuttaki yapılaşmaya göre imar planlarında karar vermede rol oynamaktadır. 

 

Asma Kat Çeşitleri Nelerdir ?


  • Betonarme Asma Kat
  • Ahşap Asma Kat
  • Çelik Asma Kat
olarak çeşitlere ayrılmaktadır. 

 

Çelik Asma Kat Avantajları Nelerdir ?


 Çelik konstrüksiyon malzemesi ile yapıldığı zaman diğer yapılara göre bir çok avantaj sağlar.

  • Asma Katlar alan konusunda sıkıntı yaşayan müşterilerimiz için fazladan kullanım alanını arttırmak için yapılır.
  • Çelik Yapı Asma Katlar her zaman statiği korur ve en kolay şekilde yapılabilen asma kat çeşididir.
  • Çelik Asma Kat diğer Asma Kat İmalat Çeşidi olan Betonarme Ahşap gibi çeşitlerinden daha güvenli ve daha uzun ömürlüdür.
  • Çelik Yapı olan Çelik Asma Kat hem zaman hem de maliyet açısından en doğru karardır.

Çelik Konstrüksiyon

Çelik konstrüksiyon, çelik kirişler, kolonlar ve çerçevelerini temel yapısal elemanlar olarak kullanan bir inşaat yöntemidir. Bu teknik, yüksek dayanıklılık, esneklik ve tasarım çeşitliliği sunar. Çelik konstrüksiyon genellikle gökdelenler, köprüler ve endüstriyel tesislerin inşasında kullanılır.

Projeniz için Teklif Alın

Çelik ile ilgili Her şey

Hit enter to search or ESC to close