Çelik Konstrüksiyon Yapı Sistemleri

Çelik Konstrüksiyon Yapı Nedir?

Günlük yaşantımızda bizlerin daha sağlam ve güvenilir yapılarda yaşamamız için kullanılan Çelik Yapı Deprem Tehditlerine karşı çoğunlukla Çelik Konstrüksiyonlar kullanılır. Çelik Yapı geniş açıklıklara ve yüksek genişliğe sahip hangar atölye gibi yapılar için elverişli ve sağlamdır. Deprem Bölgelerinde kullanılması tavsiye edilen Çelik Konstrüksiyon Yapılar geçmişe göre kullanımı oldukça arttı. Modern mimariye uygun bu Çelik Yapılar uygulanabilir olan her alanda kullanımı oldukça kolaydır. Çelik Yapı Sistemleri Zorlu iklim ve hava şartlarına oldukça dayanıklı yapılan özel statik projelere de entegre edilebilen kullanışlı bir üründür.

Çelik Yapıların Kullanım Alanları ?

 • Çelik Konstrüksiyon Hangar
 • Çelik Spor Tesisleri
 • Çelik Konstrüksiyon Depo
 • Çelik Konstrüksiyon Atölye

Çelik Konstrüksiyon Montaj ve Kurulumu:

Malzemelerin sevkiyatı gerçekleşip sizlere iletildiği andan itibaren uzman ekip arkadaşlarımız hızlı ve titizlikle montaj aşamasına geçerler. Montaj Aşamasından sonra Firmamızın içinde bulunan İş Sağlığı Güvenliği Yönetmeliklerine uygunluğu kontrol ediliri ilerleyen zamanlarda olabilecek kötü durumları en aza indirmek bizim en değer verdiğimiz hususlardan sadece birisidir.

Çelik Konstrüksiyon Yapı Fiyatları Nedir ?

Sizlerin istekleri ve projenin büyüklüğüne göre Çelik Yapı Fiyatları değişmektedir. Günümüzde oldukça kullanılan bu Çelik Yapılar sizlerin faaliyet alanına göre özel tasarlanıp malzeme sevkiyatı gerçekleştiğinde profesyonel ekip arkadaşlarımız kurulum ve montaja başlanır.

Çelik Yapı Avantajları Nelerdir ?

 • Malzeme İsrafı Düşüktür.
 • Üretilen Çelik malzemelerin montaj süresi oldukça düşer.
 • Çıkartılan Çelik Yapı Malzemeleri tekrardan kullanılabilir hale gelebilir.
 • Depreme Daha Dayanıklıdır.
 • Kullanım Süresi oldukça uzundur.
 • Ekonomik ve estetik açıdan daha etkilidir.
 • Geri Dönüşüm yapılabilen bir üründür.

Çelik Çatı Sistemleri

Çelik çatı sistemleri; fiyat avantajı, montaj kolaylığı, imalat zamanı, malzeme tasarrufu, uzun ömürlü olması, gerektiğinde nakil edilebilmesi vb. avantajları sağladığından dolayı sıkça tercih edilmektedir. Hafif çelik binalar, konutlar, alışveriş merkezleri, sosyal tesisler, hangarlar, depolar, hayvan barınakları, endüstriyel olan-olmayan yapılarda ve ağır çelik endüstriyel yapılarda çelik çatılar sıklıkla kullanılmaktadır.

Çelik çatılarda kopma kırılma yaşanmadığı için daha güvenilir ve tercih edilen bir sistemdir. Gelişen ülkelerin tercihi olan çelik konstrüksiyon yapı sistemleri özellikle deprem ve doğal afet kuşağında bulunan ülkeler içinde en uygun yapı sistemlerindendir. Bunun dışında nakliye, parça ekleme ve çıkarma kolaylığı, çevre dostu ve geri dönüşümlü malzemeler olması sebebi ile daha sık tercih edilmektedir. Dış etkenlerden dolayı deforme olan ya da darbe alan kısımları revize edilmesi yada yenisi ile değiştirilmesi çok kolaydır. Çelik çatılar imalat kolaylığı sayesinden zamandan avantaj sağladığı için buna bağlı olarak maliyeti de düşürmektedir. Çelik çatı tasarımları bulunduğu bölgeye göre yapıldığı için kar yükü ve rüzgâr yükünün az olduğu yerlerde daha hafif malzemelerden tercih edilebilir. Çelik çatıyı hafifletmek maddi açıdan getiri sağladığı gibi konstrüksiyona gelen ilave yükleri azaltacağından bina ömrünü de uzatmaktadır.

Endüstriyel Yapılar

ŞANLIBAYRAK Çelik olarak proje odaklı; fabrika binaları, sosyal binalar, depolar, hangarlar, gözetleme kuleleri, yangın merdivenleri, korkuluklar, asansör kovaları ve bina güçlendirme sistemlerini itinayla imal etmekteyiz.  Kreyn yükü olan fabrika ve depolar, statik hesapları, projelendirmesi ve imalatını yapıp, yerinde montajını gerçekleştirmekteyiz. Montajda sunulan cıvatalı, perçinli ve kaynak imkânları müşteri isteğine göre şekillenmektedir.

Tonoz Çatı Sistemi

Tonoz çatı sistemleri, insanoğlunun çok eski çağlardan beri kullandığı bir çatı sistemidir. Tonoz çatı çelik malzemenin silindir şekilde yapıldıktan sonra,  üzerinde tonoza uygun bir çatı kaplama sistemi ile kapatılmasına müteakip oluşan bir çatı sistemidir.

Neden Tonoz Çatı?

Tonoz çatı sistemleri kullanımında son yıllarda önemli bir oranda artış olmasının en başlıca sebepleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Estetik bir görünüme sahip olmaktadır.
 • Taşıyıcılık sisteminin statiksel olarak yüksek ve dayanıklı olmaktadır.
 • Çatı altında geniş bir açıklık elde edilebilmesi, elde edilen bu açıklık sayesinde binanın ticari, sportif, kültürel v.b. amaçlarla daha rahat kullanımına imkân sağlamaktadır.
 • Yapımın ekonomik olmasıdır.

Çelik Konstrüksiyon

Çelik konstrüksiyon, çelik kirişler, kolonlar ve çerçevelerini temel yapısal elemanlar olarak kullanan bir inşaat yöntemidir. Bu teknik, yüksek dayanıklılık, esneklik ve tasarım çeşitliliği sunar. Çelik konstrüksiyon genellikle gökdelenler, köprüler ve endüstriyel tesislerin inşasında kullanılır.

Projeniz için Teklif Alın

Çelik ile ilgili Her şey

Hit enter to search or ESC to close